Dogecoin kaç TL canlı fiyat
Takip Et
Bildir
7 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle

[…] Doge Coin Nedir? Doge Yorumları ve Geleceği […]

Doge coin yorumlamadan önce Doge nedir? Geleceği projesi ve coin ile ilgili genel bilgilere bakalım.

Doge resmi websitesi: dogecoin.com

  • Bir şaka ciddiye alındığında zaman zaman çok kötü sonuçlara sebep olsa da Doge Coin kurucusu için durum çok farklı ilerledi.

DOGE Coin Nedir?

2013 yılında Jackson Palmer tarafından bir şaka olarak çıkarılmış olan bir kripto para birimidir. Buna rağmen 2021 Ocak ayında 9 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmıştı bu yazıyı yazarken coinmarketcap verilerine göre 40 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Kripto para piyasasında bir eğlence olarak başlayan DOGE Coin daha sonra tüm kripto yatırımcılarının bildiği ve özellikle 2021 yılınının en çok konuşulan dijital paralarından biri oldu.

Doge Coin nedir sorusunun cevabı olarak ne yazılabilir bilmiyorum ancak doge meme‘inden esinlenilerek kripto para sektörü ile dalga geçmek ve eğlenmek için oluşturulmuş bir coindir.

Doge Coin nasıl ve kim tarafından kuruldu hikayesi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

(Video ingilizce ancak altyazı seçeneklerinden otomatik çevir/Türkçe seçip izleyebilirsiniz)

Jackson Palmer aslında bir Adobe çalışanı olup kripto para piyasasında ortaya çıkan çok fazla altcoin olmasına şaşırmış ve twitter hesabından (şuanda hesap park edilmiş olarak görünüyor) şaka mahiyetinde doge coine yatırım yaptım şeklinde bir tweet atmış.

İşin ilginç tarafı Doge Coin’in o sırada henüz oluşturulmamış olması. Jackson Palmer Doge Coin projesini o tweete gelen tepkiler üzerine Billy Markus ile anlaşarak hayata geçiriyor.

..........

Böylece 2013 yılında şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin en sonunda 2020 yılında James Galante tarafından yayınlanan bir TikTok videosuyla fiyatını %96 arttırıyor.

Sonrası Malum Devreye Elon Musk ve Dogecoin hakkında twitter adresinden yaptığı tweetler giriyor ve olanlar oluyor.

DOGE Coin Yatırımcısına 4 Ayda %8416 Kazandırdı

DogeCoin Geleceği Yorum

Dogecoin geleceği için yorum yazmak ne derce doğru olur bilemiyorum sonuçta bir proje olarak değil şaka olsun diye çıkarılmış bir coinden ve sosyal medyada viral olmuş Elon Musk tarafından şişirlimiş bir kripto paradan bahsediyoruz.

Yine de Doge Coin hakkında kısa bir bilgi edinelim.

Doge Coin arzı hiç bitmez ve sürekli token olarak ar edilir. Bunun faydası nedir diye soracak olursak coini trade için kullanabiliriz çünkü hiç bitmeyen token arzları nispeten sabit fiyatlı olabilir (Doge Coin fiyatı malum nedenlerden dolayı sıradışıdır) .

Olumsuz tarafı ise fiyat çok düşük kalır. Bu nedenle geleceği için birşeyler söylemek zordur. Ancak sürekli artan bir token arzı olduğu için uzun vade yatırım planlarında genelse bu tarz kripto paralar tercih edilmez.

Doge Coin Nasıl Alınır?

Doge Coin USD, TRY, BNB, BTC gibi ikili işlemlerle Binance, Kraken, Bittrex gibi borsalardan satın alınabilir.

Bilgi: Doge Coin kurucusu Jackson Palmer projeden 2015 yılında doge coin sevenlerinin dolandırılması nedeniyle ayrılmış.

Bu yazıya yorum yaparak siz de doge coin içeriğinin gelişmesine katıkıda bulunun.

İlginizi Çekebilir

    0 0 votes
    Yıldız

    Doge Coin Nedir? Doge Yorumları ve Geleceği single
    Single